Ciągłe duszności i anemia a problemy z sercem

Witam. Jestem kobietą, mam 19 lat.Miewam ciągłe i przewlekłe duszności, które się pojawiają przy minimalnym wysiłku,a nawet bez wysiłku, kiedy już leżę i odpoczywam.Miałam już 4 razy anemię.Mimo tego, że brałam żelazo tak jak mi zalecano to po odstawieniu wszystko momentalnie spadało i wyniki się pogarszały.Miałam robione dwa razy EKG,zapisano tabletki, bo serce podobno za szybko biło, ale w lutym w zeszłym roku. Czy mogę mieć rzeczywiście jakieś problemy z sercem?Jakie badania powinnam wykonać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie można tego wykluczyć. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do kardiologa oraz wykonać podstawowe badania krwi a także ekg i echo serca.