Ciąża a zastrzyk Depo

Witam, dziś dostałam pierwszy zastrzyk Depo i dopiero po wszystkim dowiedziałam się że z kolejną ciążą będę musiała poczekać jakiś rok po ostatnim zastrzyku. Więc mam pytanie: czy zdarzało się że kobiety zachodziły w ciążę tak w około pół roku po ostatnim "kłuciu" i czy jeśli zaszłabym kilka miesięcy po ostatnim zastrzyku to z dzieckiem będzie wszystko dobrze? Kiedyś czytałam że do "formy" wraca się po około trzech miesiącach a nie roku!!! Zbiło mnie to trochę z tropu...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po trzech miesiącach od iniekcji ochrona przed ciążą zostaje zniesiona. Możliwe jest zatem wcześniejsze zajście w ciążę. Niemniej jednak do zapłodnienia dochodzi średnio po 10 miesiącach. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.