Ciężkie oddychanie po operacji serca

  Witam, mam na imię Tomek, mam 21 lat. Jestem po operacji serca, prawego przedsionka, miałem dziurę w sercu. Przybywam teraz we Francji w górach, jest mi tu bardzo ciężko oddychać i ciężko mi się łapie powietrze. Lekarze prawdopodobnie stwierdzą, że mam teraz nerwicę. Proszę o poradę, czy mogę zażyć jakiś inhalator na oddychanie, bo do Polski nie chcę na razie wracać. Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Tomek.

Witam serdecznie.

Powrót do kraju nie jest konieczny, jednak wizyta u lekarza owszem.
Każda osoba u której wystąpią objawy przez Pana opisane, szczególnie jeżeli pojawiają się nagle, powinna skonsultować się z lekarzem. W Pana przypadku, ze względu że jest pan obciążony kardiologicznie jest to niezbędne.

Opisywane objawy mogą być spowodowane przez szereg czynników, poprzez choroby miąższu płucnego, schorzenia układu sercowo-naczyniowego, poprzez choroby przewodu pokarmowego czy spowodowanych zmianami w układzie kostno-mięśniowym. Aby powiedzieć, że przyczyną objawów są emocje konieczne jest wykluczenie wymienionych wcześniej przyczyn dolegliwości.

Proszę zgłosić się do lekarza, najlepiej jeżeli jest to możliwe wraz ze swoją dokumentacją medyczną.

Pozdrawiam.