Ciśnienie w gałce ocznej a jaskra

Mam 18 lat. Moje ciśnienie w gałce ocznej wynosi 38 i 35, mam początki jaskry (u mnie w rodzinie ona już występowała). Mam skierowanie do kliniki okulistycznej w Katowicach. Czy będę musiała mieć wykonywany zabieg na jaskrę? Jakieś pół roku temu moje ciśnienie w prawym i lewym oku wynosiło 28

Aleksander Ropielewski

Jeżeli próby leczenia farmakologicznego nie przyniosą rezultatu to najpewniej tak.