Ciśnienie w głowie - czy to może być coś poważnego i co powinienem z tym zrobić?

Witam! Mam 18 lat i od 2-3 dni odczuwam specyficzny rodzaj zmęczenia oczu. Nie jest to ból, przypomina to raczej uczucie tuż po wstaniu z łóżka (oczy wydają się takie klejące) z tym, że trwa to cały dzień. Wydaje mi się, że pogarsza się przy korzystaniu z komputera i oglądaniu telewizji. Poprawia się przy przymrużeniu oczu. Nasila się rano i wieczorem, w ciągu dnia jest trochę lżej. W dodatku od dzisiaj pojawił się dodatkowy symptom: lekkie zawroty głowy i dziwne uczucie nacisku, jakby ciśnienia w głowie. Czy to może być coś poważnego i co powinienem z tym zrobić?

18 LAT ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Proponuję rozpocząć od konsultacji z okulistą. Być może ma Pan wadę wzroku, która bez korekcji może dawać ból głowy i inne niespecyficzne objawy. Również w przypadku przemęczenia oczu z komponentą suchego oka mogą wystąpić podobne objawy.

Jeżeli okulistycznie nie będzie żadnych odchyleń, należy rozważyć możliwość obecności zapalenia zatok, np. sitowych. Przy zajęciu tych zatok może powstawać dyskomfort w obrębie oczu (dolegliwości w okolicy między kącikami oczu i podstawą nosa lub wokół oczodołów) oraz uczucie rozpierania, pulsowania głowy, które występuje zwłaszcza rano, przy wysiłku, pochylaniu głowy.

Serdecznie pozdrawiam!