Co ile muszę chodzić z dzieckiem na kontrolę do endokrynologa?

moje dziecko ma problemy z tarczycą i stosuje odpowiednie leki jest też zaliczona do osób niepełnosprawnych.mam pytanie co jaki czas muszę przeprowadzać kontrole u endokrynologa? Ponieważ nie mam problemu, aby lekarz wystawił receptę.natomiast lekarz specjalista plus dodatkowe badania to koszt ok 400 zł.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie można jednoznacznie założyć jak częste muszą być kontrole. Zależy to od rodzaju choroby tarczycy, stanu zdrowia dziecka i odpowiedzi na leczenie. Zaburzenia ze strony tarczycy, zwłaszcza u dzieci, są na tyle nieprzewidywalne i zmienne, że niemożliwe jest prowadzenie pacjenta bez wizyt kontrolnych. Jeżeli problemem są koszty, to proponowałbym znalezienie endokrynologa posiadającego umowę z NFZ.