Co jest powodem bólu mostka i jak sobie z nim poradzić?

Witam, mam 20 lat i od wczoraj zaczął mnie strasznie boleć mostek i plecy na wysokości jego wysokości. Ból się nasila przy zgięciu klatki piersiowej oraz mocnym jej wypięciu do przodu, a niemożliwe wręcz jest odwrócenie tułowia w lewą lub prawą stronę z powodu bólu. Na codzień trenuje codziennie piłkę nozna i odwiedzam siłownie.

Lek. Michał Lenard

Mogą to być objawy przetrenowania, lub urazu. Sugeruję kilkudniowy odpoczynek od ćwiczeń, a w razie nieustępowania objawów wizytę u lekarza rodzinnego, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!