Co jest powodem nawrotów anginy u dziecka 3-letniego?

Córka niespełna 3 lata, w ciągu 2 miesięcy zachorowała 4 raz na angine. Pierwsza zdiagnozowany 4.04 strep testem, leczona ospenem 10 dni, 2×4.5 ml, szybka poprawa po antybiotyku; kolejna 1.05 diagnoza na podstawie badania lekarskiego leczona amotaksem 5 dni, 2x5 ml; następna zdiagnozowana strep testem 17.05 leczona ospenem 10 dni 3x3ml; dziś 3.06 znów robiony strep test z powodu gorączki i znów wyraźnie dodatni, tym razem dostała klacid. Co może być przyczyną nawrotow? Jak leczyć? Jakie badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać podatkowe badania z krwi . Proszę zGłosić się do lekarza pediatry

Angina należy do poważnych chorób. W momencie podejrzenia należy wykonać morfologię i CRP. Podobne objawy występują w Mononukleozie.
5-cio dniowe leczenie anginy antybiotykiem jest zbyt krótkie.
Pyta Pani : Co może być przyczyną nawrotow? Jak leczyć? Jakie badania?
Przyczyną nawrotów może być obniżona odporność lub niedoleczona poprzednia infekcja. Dodatni StrepTest może być fałszywie dodatni lub może świadczyć o nosicielstwie paciorkowca. Proszę zgłosić się do laryngologa aby ten zalecił odpowiednie badania,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel