Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem trudności w oddychaniu po wysiłku?

Witam. Jestem 23 letnią dziewczyną. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu gdy ide na spacer z córką to zaczyna mi sie trudniej oddychać po wysiłku tak jakbym miała duszności i to sie utrzymuje. Wczoraj miałam takie duszności ,że w nocy budzilam sie i musialam brać głowę do góry. Martwie sie co mi jest :( Miałam biegać i boje się ze sie uduszę. Jakie powinnam zrobić badania? Dodam, że jestem osobą przejmującą się i emocjonalną. Rok temu też podczas takiego okresu jak bliżej wiosny miałam duszności , które trwały bardzo długo kilka miesiecy i to było potworne :( To przeszkadza w życiu codziennym. Pozdrawiam.
KOBIETA, 23 LAT 8 miesięcy temu

Jak serwisować stymulator serca?

Stymulator serca wykorzystywany jest do pobudzania jego pracy. Prof. Andrzej Biederman wyjaśnia w jaki sposób należy kontrolować stan zużycia stymulatora serca oraz gdzie można to zrobić.

Lek. Wojciech Zygmunt
70 poziom zaufania

Duszność może być spowodowana wieloma czynnikami. W pani wieku oraz zważywszy na okresowe występowanie tych objawów ("...bliżej wiosny") rozpocząłbym od diagnostyki astmy oskrzelowej. Jest dla niej szczególnie charakterystyczne występowanie napadów duszności w godzinach nocnych. W tym celu powinna skierować się pani do pulmonologa lub lekarza chorób wewnętrznych w celu wykonania badania spirometrycznego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy