Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem trudności w oddychaniu po wysiłku?

Witam. Jestem 23 letnią dziewczyną. Zauważyłam, że od jakiegoś czasu gdy ide na spacer z córką to zaczyna mi sie trudniej oddychać po wysiłku tak jakbym miała duszności i to sie utrzymuje. Wczoraj miałam takie duszności ,że w nocy budzilam sie i musialam brać głowę do góry. Martwie sie co mi jest :( Miałam biegać i boje się ze sie uduszę. Jakie powinnam zrobić badania? Dodam, że jestem osobą przejmującą się i emocjonalną. Rok temu też podczas takiego okresu jak bliżej wiosny miałam duszności , które trwały bardzo długo kilka miesiecy i to było potworne :( To przeszkadza w życiu codziennym. Pozdrawiam.
KOBIETA, 23 LAT 10 miesięcy temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Lek. Wojciech Zygmunt
71 poziom zaufania

Duszność może być spowodowana wieloma czynnikami. W pani wieku oraz zważywszy na okresowe występowanie tych objawów ("...bliżej wiosny") rozpocząłbym od diagnostyki astmy oskrzelowej. Jest dla niej szczególnie charakterystyczne występowanie napadów duszności w godzinach nocnych. W tym celu powinna skierować się pani do pulmonologa lub lekarza chorób wewnętrznych w celu wykonania badania spirometrycznego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy