Co mam jeszcze zrobić, żeby schudnąć?

Dzień dobry, mam 29 lat, ważę 59 kilogramów przy 167 cm wzrostu, ćwiczę 3 razy w tygodniu (ćwiczenia kardio plus siłowe) i pomimo wyeliminowania z diety pieczywa, węglowodanów, cukrów i alkoholu waga stoi w miejscu. Pilnuje bilansu kalorycznego, spożywam dziennie od 1300-1700 kcal, nawadniam organizm, a mimo to waga stoi w miejscu, a ostatnio przytyłam nawet 0,5kg. Dodam, że przyjmuję antykoncepcję doustną „Yasmine” od około 10 miesięcy, odnoszę wrażenie, że od tamtej pory zwolnił mi metabolizm. Co mam jeszcze zrobić żeby schudnąć?

Dzień dobry

Pierwsze pytanie to ile czasu już Pani prowadzi opisany tryb życia?

Drugie pytanie to czy badała Pani tarczycę i cukier?

Trzecie to czy eliminacja węglowodanów wynika z nietolerancji pokarmowych, wskazań zdrowotnych?

Mając niewiele informacji nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Jednak 1300kcal to z pewnością zbyt mało, szczególnie że jest Pani aktywna. Proszę pamiętać, że mniej nie znaczy lepiej. Należy też wiedzieć, że mięśnie ważą więcej niż tkanka tłuszczowa. Dlatego też zalecam mierzyć się a nie ważyć.

Jeżeli chciałaby Pani uzyskać więcej informacji to zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk