Co mogą oznaczać powiększony węzeł szyjno-obojczykowo-sutkowy?

Przeczytałam historię chłopaka, który w pewnym momencie poczuł ból w pachwinie. Okazało się, że to chłoniak. Czytałam nieraz, że tak naprawdę najniebezpieczniejsze są węzły chłonne, które nie bolą. A tego chłopaka zawieźli do szpitala i po tym jak poczuł ten ból wyszło, że ma chłoniaka. I teraz pytanie: jak to wygląda? Czy np jak ma lekko powiększone węzły szyjno- obojczykowo- sutkowe (11 mm ), nie mam innych symptomów, oprócz lekkich, sporadycznych bólów w klatce piersiowej to może to by chło?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przebieg może być różny, typowo występują jeszcze stany gorączkować, poty nocne, spadek masy ciała i powiększone węzły. Jeśli coś Panią niepokoju sugeruję kontrolę u lekarza rodzinnego, który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam