Co mogą znaczyć te wubroczyny pod paznokciami?

Dzień dobry, Proszę o opinię w sprawie pojawiających się wybroczyn pod paznokciami, które mogą się pojawiać się jak zauważyłem po intensywnym wysiłku fizycznym (np. dzień po) i z czasem rośnięcia paznokcia przesuwają się. Nie odczuwam innych dolegliwości, badania krwi (morfologia, ob, crp, kreatynina, lipidogram, TSH) w normie, EKG, echo serca przez klatkowe w normie. Wybroczyny nie są wynikiem urazu, ponieważ od jakiegoś czasu obserwuje ten objaw. Proszę o opinię jakie dodatkowe badania wykonać, Czy może to mieć związek z zapaleniem wsierdzia (bardzo dużo artykułów w internecie podaje jako jeden z objawów) ? Czego to może być objaw ? Dodam, że od dłuższego czasu żyje w przewlekłym stresie.

Dzień dobry, opisany przez Pana przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl