Co może być przyczyną dodatkowego krwawienia?

Witam,
mam 18 lat. Od 5 lat miesiączkuję, a od roku w miarę regularnie. 28 grudnia dostałam okres, idealnie w terminie, był normalny. Zawsze przed nim mam silne objawy PMS (ból piersi, lekkie bóle brzucha itp.). Niestety nie wystąpiły, tylko byłam nerwowa jak zawsze.
W czasie trwania miesiączki nie bolał mnie też tak bardzo brzuch jak zawsze. Pod koniec trwania okresu zaczęły boleć mnie piersi i trwało to do 6 stycznia. Potem przestały. Następnie dostałam kolejne krwawienia (6 stycznia). Zrobiłam test ciążowy, chociaż z góry wykluczałam ciążę, ponieważ wszystkie stosunki były zabezpieczone (prezerwatywa + stosunek przerywany + wielka ostrożność).
Jak sądziłam wynik testu był negatywny. Krwawienie nasilało się, a teraz trwa nadal i jest średnio obfite ze skrzepami krwi. Dodam, że nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych. Czy są to zaburzenia hormonalne? Czy może coś groźniejszego?
Wyczułam również guzek o średnicy ok. 1 mm na szyjce macicy. Nigdy wcześniej takiego czegoś nie miałam. We wtorek mam wizytę u ginekologa. Ale strasznie się boję...

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Najczęściej krwawienia międzymiesiączkowe związane są z zaburzeniami hormonalnymi organizmu. Mogą też wskazywać na występowanie różnych chorób, takich jak: nadżerka, mięśniak, zakażenie dróg moczowo-płciowych.

Jeśli dodatkowe krwawienie wystąpi powtórnie, należy zasięgnąć porady specjalisty ginekologa.