Co może być przyczyną duszności i kłucia w klatce piersiowej?

Jestem mloda, mam 26 lat. Od roku mam dusznosci, ktore utrudniaja mi zycie. Na samym poczatku szukalam przyczyn fizycznych wiec zbadalam serce, krew, przeswietlilam klatke piersiowa, zrobilam spirometrie, zbadalam krew. Wszystko bylo ok. Wszyscy zaczeli mi mowic ze to pewnie stres wiec postaralam skupic sie na tym, chociaz wcale nie czuje sie zestresowana, chociaz przyznam, ze jestem wrazliwa. Charakterystyczne dla moich dusznosci jest to, ze ustepuja w pozycji lezacej. Gdy leze i spie oddycham normalnie. Sa dni kiedy oddycha mi sie duzo gorzej i kiedy jest odrobine lepiej, ale ogolnie dusznosci towarzysza mi w roznym nasileniu przez caly czas. Ostatnio pojawily sie tez inne dziwne objawy jak lekkie czasowe paralize lewej dloni i bol stawow biodrowych. Okazjonalnie mam tez rozne klocia w klatce piersiowej i 'strzela' mi w stawach. Za namowa lekarza zrobilam przeswietlenie odcinka szyjnego i piersiowego kregoslupa, w ktorym zdiagnozowano 'convex scoliosis' i spondyloze. Czy te problemy z kregoslupem moga powodowac moje doleglowosci oddechowe, paralize dloni i bole w stawach?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wizytę u psychiatry aby wykluczyć psychiczne tło tych dolegliwości. Pozdrawiam.