Co może być przyczyną takiego ucisku z okolicach nosa i oczu?

Dzien dobry, Mam problem z uczuciem ścisku w okolicach nosa/ oczu. Podejrzewałem, że mogą to być zatkane zatoki, wybrałem się do laryngologa i następnie zrobiłem tomograf zatok. Niestety na wynikach nic nie wyszło, zatoki drożne. Następnie udałem się do okulisty oraz neurologa i także bez żadnych wykrytych przyczyn. W dalszym ciągu czuję ucisk, a także często boli mnie głowa, praktycznie cały czas jedna z dziurek jest zatkana. Co może być przyczyną ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie określić przyczynę problemu. Może jest nim ciśnienie w zatokach, które tworzy się i powoduje wymienione objawy. Do sposobów radzenia sobie z taką przypadłością, zaliczamy głównie inhalacje oraz stosowanie soli fizjologicznej do płukania nosa. Ciśnienie jednak powinno mieć jakąś przyczynę i zostało by to zauważone podczas badań.

W takim przypadku możemy Panu zalecić dalszą diagnostykę. Warto wykonać tomografię całej głowy wraz z angiografią MRI. Jeżeli taki stan występuje od dawna, może to być problem anatomiczny i wymaga operacji zatok.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/endoskopowa-operacja-zatok

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-przewleklego-zapalenia-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.