Co może być przyczyną złego samopoczucia w pierwszej fazie cyklu miesiączkowego?

Witam co może być przyczyną złego samopoczucia w pierwszej fazie cyklu miesiaczkowego? Zaczynając od ostatniego dnia miesiączki do owulacji jest dzień że jest ok zaś drugi dzień jestem rozdrazniona senna nic mi się nie chce dodam że mniej więcej Jeszce gdzieś 21 dnia cyklu czuje się też nie zadobrze bardziej dokuczaja mi objawy psychiczne. Później w drugiej fazie jest już ok. Miesiączki mam co 29, 30 dni trwają ok 5 dni ostatnia 3 dni. Proszę o poradę jak przyczyna ? Jakie badania mogę wykonać

Dzień Dobry Pani,

Wiele kobiet doświadcza somatycznych, emocjonalnych i psychologicznych dolegliwości oraz trudności związanych z cyklem menstruacyjnym.

Każda kobieta reaguje w sposób zindywidualizowany, sugeruję wstępną konsultację z ginekologiem.

Z mojej strony zachęcam Panią do podjęcia rozmowy z psychologiem, podczas której mogłaby Pani również przyjrzeć się przyczynie tak obniżonego nastroju.

Z przesłaniem tylko dobrego nastroju,
Irena Mielnik-Madej