Co może oznaczać krwista wydzielina z odbytu?

Dzień dobry, czy te objawy mogą świadczyć o czymś poważniejszy i czy powinnam iść do lekarza i wszystko mu powiedzieć: bardzo często boli mnie głowa codziennie przez tydzień w grudniu był to cały miesiąc z codziennym bólem, ostatnio trochę schudłam( od listopada schudłam z 50 kg do 44kg- mierze 164 cm), spóźnia mi się miesiączka( ostatnia była 8 listopada, na pewno nie jestem w ciąży), wypadają mi mocno włosy mimo suplementacji witaminami( szkrzypovita), z odbytu podczas oddawania stolaca mam krwistą wydzieline krew jak by ze śluzem, mam już tak od listopada, krew sama się zbierała przy odbycie, towarzyszyło temu burczenie i oddawałam samą wydzieline bez stolaca, przez jakiś czas ilość krwi się zmniejszyła i krew się nie zbierała ale teraz pojawiły się znowu takie same ilości i burczenie ( kilka lat temu też krwawilam z odbytu i stwierdzono bez szczegółowych badanie szczelinę odbytu ). Dodam że mam 17 lat.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy występują przy wielu jednostkach chorobowych, ale w związku z nimi należałoby pogłębić diagnostykę min. w kierunku chorób zapalnych jelit jak choroba Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W tym celu należy się zgłosić do specjalisty - gastrologa.