Na co może wskazywać to krwawienie z odbytu u 50-latki?

Kobieta ma około 50 lat. 5 miesięcy temu wystąpiło krwawienie podczas defekacji jednak było ono jednorazowe. 3 dni temu ten objaw wrócił, krew jest oddzielona od stolca i ma jasne zabarwienie. Sam kał ma prawidłowy kolor. Krwawienie występuje również podczas uwalniania gazów. Ilość krwi jest raczej stała. W 3 dniu kobieta zaczęła odczuwać lekkie nudności, ból w okolicy jelit, przepony i kręgosłupa oraz ogólne osłabienie. Kobieta nie odczuwa dolegliwości bólowych związanych z wypróżnianiem, jedynie ból jelit przed. Nie odczuwa również dolegliwości bólowych w okolicy odbytu, ani żadnego dyskomfortu. Liczę na podanie możliwych dolegliwości, wizyta jest już umówiona.
KOBIETA, 49 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opisane objawy są niepokojące i mogą sugerować różne problemy zdrowotne. Wśród nich wyróżnić można obecność polipów w jelicie grubym, hemoroidy lub choroby jelita grubego, takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego bądź choroba Leśniowskiego-Crohna.

Inne możliwe przyczyny to szczelina odbytu, a nawet nowotwór, dlatego tak ważne, żeby osoba, która doświadcza takich objawów udała się do specjalisty, który oceni sytuację. Dobrze, że Państwo umówili już wizytę, podczas której wiele się wyjaśni.

Więcej na temat krwawienia z odbytu pisaliśmy w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/krew-z-odbytu-przyczyny-leczenie-powiklania.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-podczas-wyprozniania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bolesnosc-i-krwawienie-podczas-wyprozniania-sie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.