Co może oznaczać odczucie przesolenia każdej spożywanej potrawy?

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że większość potraw wydaje mi się przesolona. Najchętniej nie solilabym wcale lub „symboliczną szczyptę”. Np teściowa zrobiła gotowaną marchewkę którą uwielbiam i zawsze zjadalam ją na kilogramy, a w tym momencie nawet małej ilości nie byłam w stanie dokończyć bo przesolone, mimo ze reszta domowników mówiło ze smakuje ok i wcale nie przesolone. A ze tak mam ostatnio z wieloma potrawami, to zaczęłam się martwić. Czy coś mi jest? Czy powinnam zrobić jakieś badania? Iść do lekarza? Napomknę ze nie biorę na stałe żadnych leków, jedynie suplement melatonina lek-am gdyż cierpię na bezsenność.

Witam,
nie ma powodów do zmartwień. W produktach które spożywamy na co dzień i tak jest spory dodatek soli, więc dodatkowe dosalanie potraw nie jest potrzebne.

Pozdrawiam