Co może znaczyć powiększony węzeł chlonny za uchem?

Witam. Od 5 lat mam na szyi za uchem powiekszony wezel chlonny, nie zmienial sie do tej pory, ale teraz wydaje mi sie ze odrobine stwardnial a pod jest taki sam ale duzo mniejszy. Dodatkowo od jakichs 3 tyg pobolewa mnie gardlo, szczeka i zeby, slinianka pod jezykiem wydawala mi sie powiekszona niebolesna przy dotyku ale juz jest jakby mniejsza, mam podobno przewlekle zapalenie migdalkow podniebiennych chociaz morfologia z rozmazem ob i crp a takze tsh w porzadku, jedynie nadmiar zelaza. Bylam u laryngologa i kazal sie nie martwic, jednak ja (majac rowniez nerwice lekowa) bardzo panikuje i nie wiem juz czy to z tego leku owo miejsce mnie tam swedzi. Spadku wagi nie zauwazylam, wielkich potow nocnych nie mam ale zdarza mi sie miec stan podgoraczkowy do 37. Prosze o szybka odpowiedz, nie wiem czy skierowac sie na usg szyi czy to cos da czy moze do onkologa. Z gory dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Nie wydaje mi się żeby było to czymś niepokojącym. USG może pomóc ocenić stan węzła chłonnego w opisanej okolicy i jeśli bardzo to panią martwi może pani wykonać to badanie. Sugeruję jednak przede wszystkim stosować się do zaleceń lekarza laryngologa.