Co może znaczyć ten problem z logicznym myśleniem?

Problemy z myśleniem! Od dwóch lat mam problemy z logicznym myśleniem. Nie wiem sama co mam zrobić. Na lekcji jazdy robię rzeczy bez zastanowienia się i nie tylko, np. dzisiaj z przygotowaniem obiadu miałam problem. Czasami nie rozumiem, kto co do mnie mówi. Czuję się jakbym robiła czynności jak automat. W szkole średniej miałam problemy z nauką niektórych przedmiotów. Mogę jeszcze napisać, że te problemy pojawiły się u mnie kiedy 2 lata miałam natrętne myśli o zrobieniu krzywdy mojemu bratu. Miałam też uczucie mrowienia rąk, czułam też świąd skóry na całym ciele. Czasami miałam tak, że widziałam czarne kropki (nie halucynacje). W nocy bałam się spać, bolała mnie też lewa ręka. Proszę napiszcie mi co jest, ponieważ boję się, że popadłam w jakąś chorobę.

Wydaje się, że zasadne jest badanie neurologiczne, a być może też psychiatryczne. Warto pomyśleć też od psychoterapii. Zaczęłabym jednak od neurologa. Pozdrawiam