Co oznacza ból barku i głowy?

Od kilku dni boli mnie głowa, na początku była to głowa i lewy bark, teraz to tył głowy i kark, biorę leki na ciśnienie bisocard 2,5, ale mimo tego po południu od trzech dni mam wysokie ciśnienie 150/105 i captopril pod język 6,26 nie pomaga, jestem po infekcji, brałam antybiotyk przez tydzień. Czy to mogą być jakieś powikłania po chorobie, miałam zapalenie krtani i zatok. 35 lat

Ból głowy może być efektem niekontrolowanego ciśnienia ale takie skojarzenie bólu głowy, karku i barku może też być efektem chorób odcinka szyjnego kręgosłupa. Natomiast ból głowy po leczeniu zapalenia zatok również nakazuje pomyśleć o powikłaniach wewnątrzczaszkowych zapalenia zatok zwłaszcza jeśli było leczone niewłaściwym antybiotykiem lub za krótko. Konieczna pilna wizyta u lekarza rodzinnego.