Co oznacza ból głowy po EKG?

Witam serdecznie. Kilka dni temu miałem EKG podczas jazdy rowerkiem. To badanie potrzebne mi było do pracy. Po około 15 minutach zaczęła bardzo boleć mnie głową, jej tylnia część z lewej strony. Było to pulsujący, kłujący ból. Mimo wszystko badanie dokończyłem. Głową bolała mnie jeszcze przez kilka godzin. Tylko że od tego dnia jakby się coś uruchomiło. Już 3 dni budzę się z bólem w tym samym miejscu tylko nie tak silnym. Dodatkowo podczas orgazmu ból był znów silniejszy jak podczas jazdy rowerem i nie ustępował przez kilka godzin . Dodam że od kilku lat leczę się nad nadciśnienie. Z reguły moje ciśnienie to około 150/95. Z góry dziękuję za odpowiedź .

To prawdopodobnie objaw źle kontrolowanego nadciśnienia tętniczego.

Wartość, którą pan przestawił jest zdecydowanie za wysoka.

Proszę pilnie skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, bądź kardiologiem. Ból głowy w trakcie badania prawdopodobnie wyniknął ze wzrostu ciśnienia tętniczego podczas wysiłku fizycznego.