Co oznacza ból piersi w 31-tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 31tyg ciazy, wieczorem zaczela strasznie bolec mnie pierś, byla lekko zaczerwieniona, rano ból jedynie przy dotykaniu ale pierś cała obrzmiała i czerwona, gdy dotykam nad sutkiem i brodawką czuję jakby zgrubiebie i od tego miejsca ciagnie sie zaczewienienie. Jest weekend czy czekać do poniedziałku i udać sie do swojej położnej czy pójść z tym na SOR? Nie mam gorączki jednym objawem jest ta obrzmiała, boląca czerwona pierś.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze w tego typu objawach nalezy udac się na izbę przyjęć szpitala ginekologicznego