Co oznacza brak snów?

dlaczego nigdy nic mi sie nie sni ?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt:)

Domniemam, że Pani sen jest efektywny, tzn, nie wybudza się w nocy?

Jeśli nie pamięta Pani snu, to może znaczyć, że Pani mózg uznaje to za nieistotne, by zapamiętać treść senną.
Hipokamp jest częścią mózgu odpowiedzialną za przetwarzanie pamięci
i za emocje, jak również za przesiewanie informacji z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej.
Jest on odpowiedzialny za aktywność mózgową w czasie snu, która jest różna u Osób.

Aby zapamiętać sen jest potrzeba przynajmniej krótkotrwałego przebudzenia się w fazie snu REM (w tej fazie śnimy) by utrwalić w pamięci marzenie senne - jeśli to nie następuje, dochodzi do ich spłycenia/zatarcia treści sennych w dalszych fazach snu.

Podsumowując, wszyscy śnimy, każdy z nas ma po kilka marzeń sennych w ciągu snu - jednak nie pamiętamy snu, z powodu stresu, zmęczenia, deficytu snu albo podświadomej obawy przed treścią senną.

Z życzeniami dla Pani pomyślności oraz radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605