Kobieta , 29 lat Witam od prawie dwuch lat mam problem z bolacymi nogami , bol najbardziej doskwiera mi rano po przebudzeniu zaczyna sie pod kolanami i ciagnie po piety jest to bol podobny do takiego ktory towaszyszy przy zmianie pogody w dzien tez jest odczowalny. Zrobilam juz mnóstwo badan (dna moczowa,zapalenie stawow,bolerioza,rtg calego kregoslupa,dopler nog) bylam u neurologa,ortopedy ,neurochirurga i kilku internistow nikt nie wie co mi dolega. Od kilku lat choruje na niedoczynosc tarczycy i przyjmuje euthyrox
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Borelioza – Borelioza ("choroba z Lyme") jest zwana chorobą odkleszczową, jednak tak naprawdę to nie sam kleszcz powoduje chorobę, ale bakteria, która znajduje się w jego wnętrzu. Boreliozą można się zarazić przez ugryzienie kleszcza, który jest nosicielem krętków Borrelia.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: