Co oznacza Dysplasia epithelii parva epidermalis portionis vaginalis colli uteri gravis?

Proszę o przetłumaczenie rozpoznania histopatologicznego. Dysplasia epithelii parva epidermalis portionis vaginalis colli uteri gravis (HSIL/CIN3) cum tegmentatione glandularum cervicalium superficialium.

Witam , myślę , że po przepisaniu tego rozpoznania na j.polski zrozumie Pani mniej wiecej tyle samo , co po przeczytaniu rozpoznania w j.łacińskim!!! Proszę - na spokojnie udać się więc do lekarza , który zlecił/wykonał/opisał badanie - on to wszystko powinien dokładnie objaśnić!!! Ale spokojnie!!! z.żurawski