Co oznacza krwawienie podczas badania ginekologicznego?

Witam,
jestem w 15 tygodniu ciąży, przy badaniu wystąpiło dość obfite krwawienie. Miałam krwiaka, lecz po tabletkach niby się wchłonął i z dzidziusiem też jest wszystko w porządku.
Przy kolejnym badaniu znowu krwawiłam, jaka może być przyczyna? Na cytologii wyszła mi druga grupa i lekarz skierował mnie na kolposkopię, trochę obawiam się tego badania, że znów będę krwawić.
Bardzo się martwię, pomocy! Czy to rak?

Witam serdecznie!
Kolposkopia jest badaniem wykonywanym w każdym przypadku nieprawidłowego rozmazu cytologicznego, w celu znalezienia jego przyczyny. Czasami kolposkopia wykonywana jest u Pań, u których nie można odnaleźć przyczyny krwawienia w badaniu ginekologicznym czy badaniu USG, jak zapewne jest w Pani przypadku.
Prawdą jest, że najczęściej badanie to wykonywane jest w celu wykrycia raka szyjki macicy, ale nie jest to jednoznaczne z jego występowaniem u pacjentki. Zdarza się, że takie plamienia spowodowane są zmianami doczesnowymi na szyjce macicy, które często występują u ciężarnych.
Proszę zatem na spokojnie podejść do badania. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Pozdrawiam