Co oznacza obecność białka w moczu w 33 tygodniu ciąży?

Witam. W ubieglym tyg (w poniedziałek) w badaniu moczu wyszlo, ze mam śladowe ilości białka, i bakterie. Lekarz zalecił mi tabl dopochwowe. W środę znalazłam się w szpitalu (ze względu na zly obraz KTG) podczas badania moczu w czwartek w szpitalu nie wykazano ani bialka ani bakterii w moczu (mimo iz nie zdazylam zażyć dawki leku), natomiast pojawil się cukier 0,192g/dl (<0.02). Dlaczego wynikii z dnia na dzień tak się zmieniają? czy możliwe ze mam cukrzyce mimo ze krzywa cukrowa byla w normie. Jestem w 33tc. Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W trakcie ciąży filtracja nerek znacznie się zwiększa, przez co organizm nie zdąży "wyłapać" dla niego cennych substancji z moczu jak białko czy cukier, stąd mogą być takie wyniki. W razie jakichkolwiek pytań zawsze może się Pani zwrócić do swojego lekarza prowadzącego.