Co oznacza ograniczone zwiotczenie prawej kopuły przepony?

Co to znaczy - ograniczone zwiotczenie prawejkopuly przepony.Aorta nieco poszerzona z blaszka w obrebie luku wydluzona.Krazenie plucne z cechami zastoju.Zaznaczone cech nadcisnienia plucnego

Prawa kopuła przepony wyżej ustawiona.Bez większego znaczenia.Istotniejsza jest informacja o zastoju w płucach,bo to świadczy o niewydolności serca.