Co oznacza osteofitoza krawędziowa trzonów kręgowych?

Wynik badania MR kręgosłupa lędźwiowego /T2 FRFSE, STIR, Ti FSE/ C Lordoza lędźwiowa prawidłowa. Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości z obszarami przebudowy tłuszczowej bez obrzęku śródkościa. Krążki międzykręgowe prawidłowej wysokości bez istotnego odwodnienia. Osteofitoza krawędziowa trzonów kręgowych. Przepuklina dyskowa tylna środkowa Th12-L1 (extrusio) z kompersja brzusznej powierzchni worka oponowego. Szerokopodstawna przepuklina dyskowa dwuboczna L1-L2 (extrusio) z kompresją brzusznej p

Lek. Tomasz Budlewski

niestety opis nieskończony a jakie objawy? najlepiej udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie po bezpośrednim badaniu i łącznej analizie badania mri będzie można coś więcej powiedzieć.