Co oznacza pęcherz moczowy wypełniony kontrastującym się moczem?
Witam! Mam 67 lat - mezczyzna. Mam pytanie odnosnie wyniku z TK jamy brzusznej. Obwodowo w gorno-przysrodkowej czesci nerki prawej widoczna jest owalna hypodensyjna struktura o wymiarach 10z9 mm o wygladzie torbieli. Pecherz moczowy wypelniony kontrastujacym sie moczem, na jego tylnej scianie widoczne jest uwypuklenie uchylkowate wymiarach 13x8 mm. Co sie z tym robi?

MĘŻCZYZNA, 67 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Badanie wskazuje na obecność torbieli w prawej nerce i uchyłka w pęcherzu moczowym. Postępowanie zależy od Pana stanu klinicznego i objawów. Jeżeli nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości, może wystarczyć jedynie obserwacja. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie. Pozdrawiam!