Co oznacza spóźnianie okresu 10 miesięcy po porodzie?

Witam , jestem 10 miesięcy po porodzie , uprawiałam sex z mężem raz z prezerwatywa raz bez ale nigdy nie doszedł w środku , przeważnie mam opóźniony okres p kilka dni , w tym momencie okres spóźnia mi się 9 dni wczoraj miałam tylko chwilowe plamienie a nawet bym powiedziała ze poleciała mi kres z woda , kilka dni temu miałam upchnięte wargi małe i bardzo duża ilość lejącego się śluzu . Co to może być ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Po ciąży i porodzie miesiączki mogą być nieregularne, na pewno trzeba wykluczyć ciążę, w razie niepokoju sugeruję kontrolę u ginekologa.