Czy spóźniający się okres świadczy o ciąży?

Witam jestem młodą osobą. Miesiąc temu uprawiałam sex z chłopakiem. Dodam że w dzień niepłodnony i z zabezpieczeniem oraz że nie było wewnątrz mnie wytrysku. Okres potem dostałam z opóźnieniem 5 dni i był na początku taki że było go mało a potem już obfity bardziej. Nie uprawiałam sexu od tamtego czasu i teraz spóźnia mi się 15 dni. Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

W Pani wieku nieregularne cykle nie są powodem do niepokoju, a opóźnianie się miesiączki nie musi być związane z ciążą.