Co oznacza sztywnienie ciała i zmęczenie?

Witam, od kilku lat borykam się z nieustającym sztywnieniem ciała głównie dolne kończyny, wygląda to tak że nawet idąc po schodach po 2 stopniach muszę stanąć bo moje nogi odmawiają mi posłuszeństwa. Od niedawna jestem także cały czas zmęczony, i brakuje mi siły. Lubię grać w piłkę jednak przez nogi nie mogę, ponieważ gdy gram i ruszam się cały czas to jest OK, jednak gdy na moment stanę, to nie mogę ruszyć czuję skurczę i nogi mi sztywnieją. Do kogo mógłbym się udać z moim problemem?

Witam! Najlepiej do neurologa, szczególnie specjalizującego się w chorobach mięśniowych. Opis jest krótki, ale zaznaczył Pan m.in. objawy opóźnionego rozkurczu, prawidłowego działania "rozgrzanych" mięśni i utrudnionej inicjacji ruchu. W diagnozie ważne znaczenie EMG. Powodzenia W. Łuczkowski.