Co oznacza taka diagnoza "ICD10 F92.8"?

Witam. Co oznacza taka diagnoza "ICD10 F92.8 inne zaburzenia zachowania i emocji"? Jakie są tego objawy i przyczyny? (Diagnoza została wystawiona po pobycie w szpitalu psychiatrycznym.) Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Są to zaburzenia zachowania, którym towarzyszą negatywne odczucia emocjonalne jak lek, depresja, które nie są diagnozowanie nigdzie indziej. Jednym słowem obraz zaburzeń jest na tyle niespecyficzny, że nie można skategoryzowac go w żadnej konkretnej jednostce chorobowej. Niestety skoro objawy są niespecyficzne, to o ich źródle może więcej powiedzieć tylko lekarz prowadzący, który stworzył wypis. Pozdrawiam

F92.8.
To zaburzenia zachowania socjalnego w w połączeniu z zaburzeniami emocjonalnymi. Zaliczenie do tej kategorii wymaga połączenia jednego z zakłócen zachowania socjalnego wymienionego pod F91 z wyraźnymi i permanentymi symptomami emocjonalnymi typu :
lęk, nerwica natręctw, depersonalizacja, derealizacja, fobia, nerwica hipochondryczna.
Co do przyczyn, tego nie da się tak sobie powiedzieć, bo psychika każdeg człowieka jest inna więc i przyczyny mogą być różne.
Może to byćnadużywanie subsantcji psychoaktywnych, dorastanie w trudnym środowsku socjalnym, trudne dzieciństwo - DDD i DDA,
przejcia traumatyczne, niektóre choroby zakaźne. Moim zdanie naważnieszym czynnikiem jest kumulowany chroniczny negatywny stres. W każdym razie jeżeli nie została Pani skierowana w szpitalu na psychoterapię indywidualną to powinna Pani o to zadbać, aby teraz nawet na własną rękę prywatnie zapewnić sobie wsparcie psychoterapeutyczne oraz odpowiednią psychoterapię nie wykluczajęc jednak ewentualnego leczenia farmakologicznego.
Pozdrawiam