Co oznacza taka niewielka ilość krwi?

Witam. Dzis wieczorem, podczas mycia, zauważyłam na palcu troche krwi. Tego samego dnia wczesniej dwukrotnie odbyłam z chłopakiem stosunek, podczas ktorego odczowalam bol w pochwie, bylo to spowodowane po prostu zbyt dlugim stosunkiem. Krwi bylo bardzo malo. Co moze oznaczac ta niewielka ilosc krwi ktora zauwazylam podczas mycia? Czy moze byc to ciaza? Czy moze przez natezony stosunek wczesniej podraznilam sobie coa do tego stopnia ze pojawila sie krew? Dodam jeszcze ze jestem 5 dni po owulacji, okolo tygodnia do okresu. Wczesniej seks z chlopakiem uprawialismy 3 dni przed dniami plodnymi, a wczesniej podczas dni plodnych. Podc,as stosunkow nie zawsze sie zabezpieczalismy. Test robilam okolo połtora/2 tygodni temu, 2 razy wyszedl negatywny. Co oznacza ta niewielka ilosc krwi?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

pojawienie się krwi prawdopodobnie jest wynikiem podrażnienia śluzówki wskutek zbyt intensywnej penetracji podczas seksu. Nie jest to niczym groźnym i dość często się zdarza, aczkolwiek może być przyczyną infekcji, więc warto zadbać o regenerację śluzówki.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny.

Natomiast takie plamienia mogą być także tzw. krwawieniem implantacyjnym – pojawiają się około 6-10 dni po stosunku i mogą objawiać się niewielkim krwawieniem, trwającym maksymalnie kilka godzin. U niektórych kobiet nie występuje w ogóle, niemniej warto o tym wspomnieć, ponieważ pisze Pani o zbliżeniach przed i w czasie dni płodnych, w dodatku bez zabezpieczenia. Niestety to nosi znamiona stosunkowo dużego ryzyka zapłodnienia.

Więcej na temat krwawienia implantacyjnego pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Sugeruję wykonanie testu ciążowego po upływie około 14 dni od zbliżenia, a najlepiej w terminie planowanej miesiączki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.