Co oznacza taki opis RTG u 33-latka?

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z bólem kręgosłupa w różnych miejscach. Byłem na badaniu Rtg. Opis badania brzmi: Lewostronne skrzywienie kręgosłupa Th z rotacją trzonów i obniżeniem przestrzeni miedzykręgowych od strony wklęsłej skrzywienia. Drobne nierówności zarysów blaszek granicznych trzonów jak po chorobie scheurmanna. Zaostrzenie krawędzi trzonów. Byłem u ortopedy i zalecił mi fizjoterapie. Fizjoterapeuci zalecili ćwiczenia rozciągającę. Wykonuje te ćwiczenia około 3 tygodni. Jest lepiej czuje się nie taki zesztywniały jak wcześniej ale i tak boleści kręgosłupa są i to w różnych miejscach. Proszę bardzo o komentarz opisanej przezemnie sytuacji oraz o jakieś zalecenia. Mam 33lata 190cm wzrostu 110 kg wagi.

Same ćwiczenia rozciągające nie pomogą przy ewidentnym skrzywieniu lewostronnym. Pomimo wieku należy rozpocząć również rehabilitacje na typowe skrzywienie kręgosłupa, tj. ćwiczenia na skoliozę. Do tego dodałabym metody relaksacji w celu pozbycia się napięć. Pisze Pan o wzroście i wadze, dodałabym również więcej ruchu na codzień.. :)Pozdrawiam