Co oznacza twardy guzek pod piersią, który pojawia się podczas owulacji?

Witam, w zeszłym roku w sierpniu gdy wieczorem leżałam już w łóżku wyczułam w dole piersi malutkie stwardnienie, które przy naduszeniu boli. Zostawiłam to, i zauważałam że guzek zaczął znikać ale cyklicznie wygląda to tak że razem z owulacją pojawia się i jest maleńki później ciut większy im bliżej okresu tym bardziej mnie boli tak, że nawet nie muszę dotykać piersi i mnie boli a potem po okresie znika na dwa dni i znowu się pojawia. Jestem już umówiona do ginekologa, ale tak się martwię, że to co miesiąc i że lekarz zaskoczy mnie jakąś tragiczną wieścią i szukam informacji. Czasem mam wrażenie że ten guzek bardziej mnie boli bo ciągle o nim myślę. Mam wrażenie że nie zwiększa się, nie przemieszcza, ale boli. Mam 24 lata.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się najpierw do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.