Co oznacza wynik badania i problemy w układem moczowym moczowym?
Witam W zwiazku z wieloletnim problemem ukladu moczowego (problem z oddawaniem moczu,czestomocz)skierowano mnie na rm glowy.Prosze o interpretację:Obustronnie w istocie bialej centrum semiovale drobne ok 4mm pojedyncze ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych i Flair o charakterze niedokrwiennym.Struktura mozgowia w obrazach mr bez zmian ogniskowych o charakterze rozrostowym i demielinizacyjnym.Po podaniu kontrastu nie wykazano ognisk patologicznych.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Opisano drobne ogniska niedokrwienie, nie wyjaśniają one opisanych dolegliwości. Zmiany niegroźne.