Co oznacza wynik badania MR głowy bez kontrastu u 38-latki?

Proszę o interpretacje wyników badania MR głowy bez kontrastu.W sekwencjach FLAIR i T2W,w istocie białej obu półkul mózgu,podkorowo widoczne pojedyncze(3-4 w półkuli prawej i 7-8 w lewej)ogniska podwyższonego sygnału do wielkości 5 mm.Nie uwidoczniono podobnych zmian okołokomorowo, w ciele modzelowatym ani pod namiotem móżdżku.Liczba,kształt i rozmieszczenie ognisk niecharakterystyczne.Pozatym mózgowie o prawidłowej strukturze i zróżnicowaniu sygnału w wykonywanych sekwencjach.Lekarz neurolog kazał się nie martwić,bo to nie są sygnały poważnej choroby.Mam stwierdzoną teżyczkę a usg tętnic domózgowych wykazało zwężenie jednej tętnicy,mam to prawdopodobnie od urodzenia.

Witam!
Jeżeli zmiany w istocie białej są pochodzenia naczyniowego, to nie jest źle. Wskazana dalsza diagnostyka: EEG, RM głowy z kontrastem, potencjały wywołane, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Wynik każdego badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Nie interpertuje się, nie diagnozuje i nie leczy samego wyniku.
Lekarz rozpoznanie stawia na podstawie znajomości objawów występujących u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Zmiany wymagają wyjaśnienia , ale nie przez internet.