Co oznacza wynik badania MR odcinka L-S kręgosłupa?
Prosze o wyjaśnienie mi wyniku badania MR odcinka L-s kręgosłupa. - fizjologiczna lordoza lędzwiowa spłycona, - krążek m. L1/L2 nieznacznie odwodniony, z zachowaną wysokością, z wypukliną tylną, modelującą worek oponowy, zwężającą zachyłki boczne, - krążek m. L4/L5 odwodniony, nieznacznie obniżony ,z przepukliną tylną, uciskającą worek oponowy, - zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w stawach m-k, zwężające otwory m., - naczyniak w trzonie L3 - przepukliny dotrzonowe w odcinku, Th11-L4, - stożek rdzenia kręgowego bez zmian sięgający po,iomu kręgu L1, - ostre ustawienie kości krzyżowej. Bardzo proszę o wyjaśnienie mi tego opisu. Czy takie objawy jak ból kręgosłupa i takie promieniowanie do lewj nogi a czasem lekkie mrowienie mogą być obiawem jakiegoś ucisku. Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Tak, Pani objawy są najpewniej spowodowane przepukliną krążka międzykręgowego, który uciska rdzeń kręgowy. Wynik powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o odpowiednim leczeniu. Pozdrawiam!