Co oznacza wynik badania torbieli i plamienie?

Witam serdecznie, Mam 27 lat i jakieś pół roku temu wykryto u mnie po raz pierwszy 6cm torbiel na lewym jajniku. Okazało się, że była to torbiel z niepękniętego pęcherzyka. Objawem jej pojawienia się było lekkie krwawienie w 14dc przez 5 kolejnych dni. Później miałam cytologię i kontrolne badania i (odpukać) brak torbieli. Od półtora roku kocham się ze swoim partnerem stosując stosunek przerywany (mamy świadomość ewentualnych "konsekwencji" z których byśmy się i tak ucieszyli). Kochałam się ze swoim partnerem w dniach najbardziej płodnych (prawdopodobnie) w dniu owulacji, partner nie skończył we mnie, jednak powiedział, że nie ma pewności, czy coś mu nie "kapnęło", ponieważ czuł, jak jego penis lekko pulsował w pewnym momencie naszego zbliżenia. Tydzień później, czyli w 21dc pojawiło się u mnie brązowe plamienie, którego jest bardzo niewiele. Nie towarzyszy mu żaden ból. Innych objawów nie mam- czuję się dobrze. Zastanawiam się, czy może to być znowu torbiel na jajniku, czy możliwa jest implantacja zarodka? Za niecały tydzień mam dopiero wizytę u lekarza ginekologa. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Warto w takiej sytuacji w dniu spodziewanej miesiączki wykonać test ciążowy. Na podstawie tego nie jestem w stanie stwierdzić co jest bardziej prawdopodobne - ciąża czy torbiel. Wynik testu będzie bardziej naprowadzał z czym ma Pani do czynienia.