Co oznacza wynik badania USG dość szerokie echo endometrium,centralnie z nieregularnej szerokości pasmem?

Chciałabym zapytać co oznacza opis usg: dość szerokie echo endometrium,centralnie z nieregularnej szerokości pasmem hypoechogennym do ok 9mm. W jamie Douglasa płyn ok.48x25mm

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza diagnostyka i odpowiednie rozszerzenie diagnostyki ginekologicznej. a jakie objawy że było wykonywane usg? czy w przeszłości była stwierdzona patologia dotycząca jajników lub macicy?