Co oznacza wynik EKG u osoby po zasłabnięciu?

witam jestem 38 letnim mężczyzną wzrost 177 cm waga 70. pare dni miałem bardzo mocny ból w klatce piersiowej połączony z zasłabnieciem i dusznościami. przyjechało pogotowie ciśnienie 155/110 dostałem tlen oraz nitrogliceryne pod język trafiłem na sor zrobiono mi ekg 116 - nieregularny rytm nadkomorowy 420 - normogram 414 - nieprawidłowy kąt osi QR S-T 505 - umiarkowana zmiana ST oraz echo serca Wymiary (w rozkurczu w mm): prawa komora 26 Aorta 26 lewa komora 46 op 35 łuk 23 przegroda m-komorowa 7 wst 28 zst 18 tylna ściana L.komory 8 aorta 26 lewy przedsionek 36 prawy przedsionek 32 pień płucny 20 Max przepływ przez zastawkę mitralną 100 cm/s Max przepływ przez zastawkę aortalną 150cm/s Max przepływ przez zastawkę trójdzielną 70 cm/s Max przepływ przez zastawkę t.płucnej 90cm/s Zastawka mitralna bez zmian Zastawka aortalna bez zmian Zastawka trójdzielna śladowa fala zwrotna Zastawka płucna śladowa fala zwrotna Act - 124 Funkcja lewej komory E/A- 1,0 DT- 180 Pozostałe struktury bez zaburzeń krwionośnych EF 65% po 6 godzinach ciśnienie wróciło do 120/90 w badaniach krwi troponina I (cTnI) – 0,014 μg/L, troponina T (cTnT) – zakres 0,009–0,4 μg/L. dostałem leki na uspokojenie oraz na nadciśnienie i wypisnao mnie do domu czy jest sie czym martwić?

Lek. Tomasz Budlewski

Z obecnie są jakieś dolegliwości? sadze ze wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego i odpowiednia dalsza diagnostyka w tym ponowny zapis ekg