Co oznacza wzrost markerów CA15-3?

Co oznacza wzrost markerów CA15-3 w ciągu tygodnia o ponad 200 tj. z 560 na 760 a w ciągu 3-cy z 36 na 560. Proszę o pomoc lekarz rozkłada ręce i nie jest mi w stanie powiedzieć co jest przyczyną.

..Badanie poziomu markera CA 15-3 we krwi wykonywane jest w celu monitorowania leczenia raka piersi, a także w celu wykrycia, czy nie doszło do nawrotu raka piersi czy pojawienia się przerzutów raka piersi, głównie w wątrobie lub do kości. Nie zaleca się wykonywania oznaczenia markera CA 15-3 w celu wykrywania raka piersi, ponieważ jego podwyższony poziom może być spowodowany innymi czynnikami. W diagnozowaniu raka piersi zaleca się wykonanie innych badań piersi, np. badania USG, mammografii. Oznaczenie markera CA 15-3 powinno zostać wykonane przed rozpoczęciem leczenia. Wysoki poziom CA 15-3 może wskazywać na zaawansowaną postać raka piersi. Należy jednak pamiętać, że badanie to nie jest tak do końca skuteczne i może dawać wiele wyników fałszywie dodatnich, a także w wielu przypadkach nie wykryć rozwijającego się nowotworu piersi.''
Wiec udac sie na badanie piersi a nie panikowac ewentualnie onkologia
Te inne czynniki to np zapalenie