Co oznaczają powiększone węzły chłonne przy nadciśnieniu?

Biorę leki na nadciśnienie: Co-Bespres,Nebivor,Lapixen i od jakiegoś czasu mam powiększone i bolace węzły chłonne.Czy to jest spowodowane wymienionymi lekami czy może powód jest zupełnie inny i co ewentualnie mam zrobić w tej sytuacji? PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Lek. Paweł Szadkowski

Leki nie powinny w żaden sposób wpływać na powiększenie węzłów chłonnych. Nie podała Pani jakie to są węzły chłonne, gdzie się znajdują i co to znaczy powiększone (1cm? 2cm?). Najprawdopodobniej są związane z infekcją. Jeśli się Pani niepokoi, proszę się udać do lekarza rodzinnego w celu zbadania.