Co oznaczają problemy z ciśnieniem po operacji zastawki?

Witam. Mam 38 lat i 2,5 tygodnia temu miałem operację wymiany zastawi serca,jak i aorty. PO tygodniu od operacji zaczął się problem z ciśnieniem. Skoki ciśnienia mam nawet 230/110. Pytanie moje to co można z tym zrobić? Obecnie przebywam na rehabilitacji. Skoki przeważnie spowodowane są gdy się wykąpie. W ciągu 1,5 tygodnia miałem pięć takich skoków. Przy tych skokach towarzyszy bardzo silny ból głowy! Bardzo proszę o odpowiedz. Z góry bardzo dziękuję! Pozdrawiam,

Lek. Michał Lenard

Powinien Pan zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu i poinformować o swoich objawach. Ewentualnie udać się na wizytę u kardiologa, który Pana zbada, zleci badania dodatkowe i zdecyduje o właściwym leczeniu. Pozdrawiam!