Co oznaczają takie problemy ze stawem kolanowym?

Osteotomia fulkersona 2016r. Osteotomia dekoracyjna udo-golen 2019r. Trochwoplatyka rzepki 28.02.2023r. Obecne dolegliwości ostry ból kości i stawu kolanowego, nawracająca opuchlizna i problem ze zgięciem. Zgięcie max 60stopni. Stan po osteotomii korekcyjnej i operacyjnym zespoleniu prawej kości udowej. Sruby twidoczne takze w rzucie prawej rzepki. Szczelina przełomu praktycznie nie widoczna z przebudową kostną Masywne odczyny okostnowe na przy środkowym zarysie przynasady dalszej prawej kosci udowej z widocznym jej zniekształceniem.Instrumentarium bez radiologicznych cech obluzowania. Zmiany zwyrodnieniowe w stawie rzepkowym prawym z wyodrębniajacym sie uwapnionym cieniem w części górnej. Wielokomorowe rozrzedzenia kostne w przedniej części przynasady bliższej prawej kosci piszczelowej jak w badaniu poprzednim z dn 27 03 23. Asymetria szpary stawowej prawego stawu udowo-piszczelowego. Lateralizacja lewej rzepki.
KOBIETA, 31 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wszystkie opisane przez Panią zmiany i objawy wskazują na poważne problemy z prawym kolanem, które mogą być związane ze wcześniejszymi operacjami ortopedycznymi i postępującymi zmianami zwyrodnieniowymi w stawie.

Na obecny moment zalecamy, aby osoba, której to opis dotyczy, była pod stałą kontrolą ortopedy. Wskazane jest dalsze leczenie oraz odpowiednio dobrana rehabilitacja.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/osteotomia

https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-stawu-kolanowego-przyczyny-uszkodzenia-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.