Co oznaczają takie wyniki przy nieregularnych miesiączkach?

Witam. Mam 19 lat. Z powodu bardzo nieregularnych miesiączek bądź ich braku (brałam Orgametril, aby je wywołać) lekarz zlecił mi kilka badań. Były one wykonywane w 3 dzień cyklu. LH - 26,89 mIu/ml FSH- 6,57 mIu/ml Progesteron - 0,36 ng/ml Prolaktyna - 12,92 ng/ml Testosteron- 42,69 ng/ml Androstendion - 5,19 ng/ml Dodam, że było wykonywane USG. Lekarz zauważył, że być może mam powiększony prawy jajnik. Okazało się, ze przy "dotknięciu" go, poczułam kujący ból. Co mogą oznaczać wyniki badań?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm danego laboratorium nie można się wypowiedzieć